SVETOPISEMSKI VIKEND 2018 – PAVEL IN NJEGOVE PRISPODOBE

Člani svetopisemske skupine smo se med 9. in 11. februarjem udeležili svetopisemskega vikenda v Domu Matere Terezije v Ilirski Bistrici, kjer nam je gospod škof dr. Jurij Bizjak predaval o svetem Pavlu in njegovi slikoviti, nazorni govorici. 

Pod naslovom »Pavel in njegove prispodobe – za vsako čutilo posebej in za vseh pet skupaj« nam je gospod škof prikazal, koliko vsebine je za vsako Pavlovo prispodobo in kako nam včasih ena sama metafora približa celoten odlomek. Posebej podrobno smo se posvetili prispodobam bojne opreme, da bi se bolj zavedali, kakšno orožje nam daje vera v boju proti zlu. Vsak si mora sam prizadevati, da naredi, kar je v njegovi moči, obenem pa se moramo zanašati tudi na Božjo pomoč.

Zagotovo je en vikend veliko premalo, da bi se lahko poglobili v tako bogato in sporočilno besedilo, vsaj malo pa smo začutili oprijemljivost in nazornost Pavlovih prispodob in obenem izkoristili priložnost, da nam je gospod škof razjasnil še marsikatero vprašanje.