PREDSTAVITEV MISIJONSKIH POTOVANJ APOSTOLA PAVLA

Po tem, ko nas je v času lanskega misijona v Vipavi navdušil s predstavitvijo Svete dežele, se je v ponedeljek, 7. januarja 2019, pater Peter Lavrih odzval vabilu g. župnika Lojzeta Furlana, da nam podobno predstavi še življenje in delo apostola Pavla. V župnijskem domu se nas je zbralo kar nekaj župljanov, ki smo z zanimanjem prisluhnili slikovitim opisom in razlagam patra Lavriha. Predstavil nam je lik apostola Pavla od njegovega rojstva v Tarzu do smrti v Rimu, poseben poudarek pa je dal njegovim misijonskim potovanjem in njegovemu načinu oznanjevanja. Pater Lavrih je v vseh krajih, ki jih je predstavljal, že bil, zato je bila lahko njegova predstavitev v besedi in sliki še toliko bolj nazorna, zanimiva in privlačna, saj nam je ob krajih, katerih imena poznamo iz Svetega pisma, pokazal tudi fotografije, kako ti kraji izgledajo danes, in dodal kakšno zanimivost s svojih potovanj. Verjetno je ob odhodu marsikdo razmišljal o veličini svetega Pavla, pa tudi o možnosti, da bi si nekoč te kraje ogledal v živo.