NA ZAČETKU JE BILA ŠKATLA, NA KONCU PA SE VSE ZLIJE V KELIH

Tako bi lahko na kratko opisali šmarnično pobožnost za otroke in mladino v letošnjem maju. Redno smo se zbirali v/pri gradiški ali vipavski cerkvi in prisluhnili razmišljanjem otrok, ki jih je sestra Marta nagovorila, da naj v neugledno škatlo na sredi mize oddajo svoj molitveni namen. Tudi mi smo imeli svojo škatlo in vanjo darovali naše misli, prošnje in zahvale… za družine, brate, sestre, za uspeh v šoli, za odkrivanje naših talentov in poklicanosti, za mir v svetu, za prijatelje,… S pesmijo in molitvijo litanij pa smo se še posebej zaupali prav v Marijino varstvo. Šmarnice smo v petek, 31.5. 2024 zaključili s sveto mašo, zažigom vseh naših molitev izročenih v škatlo molitve ter druženjem ob sladoledu. Redni šmarničarji ter veroučenci, ki so sodelovali z branjem so prejeli tudi majhno pozornost v spomin in opomnik na neizmerno moč molitve.

Hvala vsem veroučencem in katehetom, ki ste sodelovali pri pripravi in branju šmarničnih zgodb. Hvala vsem otrokom, ki ste se v večji meri udeleževali šmarnične pobožnosti. Hvala g. vikarju za slikovite nagovore in preverjanja znanja. Hvala Alini za ilustracijo keliha, ki so ga otroci prejeli v spomni na letošnje šmarnice. In hvala posameznikom in družinam, ki ste kakorkoli pomagali, da smo tudi letos izpeljali to čudovito Marijansko pobožnost.

Naj vam bo molitev vedno vaše zatočišče, vaše veselje, vaša moč, vaš pogum in znamenje velikega Marijinega objema!