SLAVJE PRVEGA SVETEGA OBHAJILA 2023

V začetku junija je v župnijski cerkvi sv. Štefana v Vipavi 9 dečkov in 6 deklic obhajalo slovesnost prvega svetega obhajila.

Skozi s 16-imi zlatimi kelihi okrašen slavolok so v sprevodu, z g. Alojzom Furlanom na čelu, zakorakali pred svečano okrašen oltar. V uvodu svete maše smo lahko slišali pomen in bistvo zakramenta sv. obhajila, pridiga pa je otroke popeljala do vrhunca maše, ko so prvič v sveti hostiji sprejeli prijatelja Kristusa v svoja srca. S prošnjami, zahvalami in ubranim petjem, so tudi prvoobhajanci sami sooblikovali bogoslužje. Ob koncu smo se starši zahvalili g. župniku in katehistinji, ki sta otroke skrbno pripravila na prejeti zakrament.

Nit svečanosti pa so s svojim izjemnim petjem in bogatim programom vsekakor stkali najmlajši vipavski pevci pod vodstvom Neže Makovec Hace.

Po fotografiranju je bil za slavljence pripravljen slavnostni zajtrk, ki je lepo zaokrožil to posebno priložnost.

Želimo si, da bi duh slovesnosti in Božje bližine še naprej gorel  v srcih vseh, ki smo ga še posebno začutili na ta praznični dan.

Starši prvoobhajancev