PLETENJE ADVENTNIH VENČKOV

Leto je naokoli in adventni čas je ponovno tu. Tako kot vsako leto, smo se tudi letos, že tradicionalno zbrali v prostorih društva Razmetano podstrešje. V petek, 1. 12. in v soboto, 2. 12. 2023 je bilo organizirano pletenje adventnih venčkov iz naravnih materialov. Kot že leta prej, je potreben material za pletenje, veje jelke in mah, priskrbel g. Boštjan Jež. Da smo udeleženci lahko takoj ob prihodu pričeli z delom, je ga. Martina Naglost veje narezala na manjše vejice. Preostali potreben material in pripomočke so priskrbeli ostali, veliko pa smo prinesli tudi s seboj, saj smo, kar je bilo mogoče, reciklirali od lanskih venčkov. Na delavnici smo bili udeleženci vseh starosti. S skupnimi močmi smo spletli venček za v cerkev, venčke za v naše domove, nekaj pa smo jih podarili tudi starejšim. Skozi pletenje nas je vodila ga. Ivica Čermelj. Ker pa pletenje venčkov ni samo tradicija, ki se jo izvaja vsako leto, ampak se za njo skriva globlji pomen, nas je o tem poučila ga. Silvana Skapin. Tako smo malo več izvedeli o pomenu vijola barve, ki prevladuje v cerkvi v času adventa. Vijola barva nas vabi k razmišljanju o naši veri in molitvi, da se tako še bolje pripravimo na rojstvo Jezusa. Na koncu smo venčke še okrasili z različnimi dodatki in tako so naši venčki zasijali v vseh barvah.

Mojca Ferjančič