SVETI MIKLAVŽ IN KAKO IMETI HVALEŽNO SRCE

V nedeljo, 3. 12. 2023 je sveti Miklavž obiskal in obdaril otroke, stare do devet let iz Vipave, Gradišča in Zemona. V okviru društva Razmetano podstrešje so birmanci izvedli dramsko uprizoritev igre z naslovom Hvaležno srce. Spomnila nas je na to, da za hvaležno srce ne potrebujemo veliko, le malo posluha za sočloveka ter kakšno dobro delo. Da ne bi prehitro pozabili na to pomembno sporočilo so otroci v dar svetega Miklavža prejeli slikanico Hvaležno srce, avtorice Tatjane Batagelj in ilustratorke Aline Asberga Nabergoj. Svoj delež k pravljičnemu vzdušju so prispevali še župnijski otroški pevski zbor in solistka Lena Jerončič.  Vsem nastopajočim, mentorici dramske skupine Mirjam Goričan Štimec ter zborovodkinji Neži Makovec se iskreno zahvaljujemo za njihov trud in čas ter polepšan nedeljski večer.