KIPEC FATIMSKE MATERE BOŽJE V NAŠI ŽUPNIJI

Od 2. do 9. septembra 2017 je bil v naši župniji kipec Fatimske Matere Božje. Ob stoletnici Marijinih prikazovanj v Fatimi je naše domove obiskala Marija na poseben način. Kipec Fatimske Matere Božje je v tem jubilejnem letu romal od hiše do hiše po slovenskih domovih, da bi na ta način pomagal zaživeti VERO, utrditi UPANJE in uresničevati LJUBEZEN.

V začetku septembra je prišel iz župnije Planina v vipavsko župnijo. Sedem dni je romal iz rok v roke, iz hiše v hišo. Najprej je tako Marija obiskala bivajoče v Pristanu. V nedeljo je bila na Zemonu, Produ, …, potem na Kosovelovi ulici, na Gradišču, … in po razporedu je Marija prišla do vseh, ki so to želeli. Do nedelje zjutraj, ko je pričela obisk na Slapu.

 »Zakaj je Bog ustvaril matere? Zato, ker ne more biti povsod.« Tako pravi judovski pregovor.

Papež Janez Pavel II. je napovedal: »Kristus bo zmagal po Mariji …«

Marija sama je v Fatimi napovedala: »Moje brezmadežno srce bo zmagalo.«

Ganljiva so bila srečanja s preprostim kipcem, pa vendar s sporočilom Marije iz Fatime: klic k spreobrnjenju, nenehnemu spreobračanju nas samih in k molitvi in pokori za grešnike.

Naj se nas Marijin obisk dotakne in nas spreminja in spremlja na poti k Jezusu.