MIKLAVŽEVANJE V VIPAVI 2022

Na prihod svetega Miklavža nas opominjajo otroci z odštevanjem do njegovega prihoda, pisanje pisem svetniku, pa tudi obarvano rožnato nebo. Vznemirjenost in pričakovanje se povečuje iz dneva v dan.

Tako smo v nedeljo, 4. decembra 2022, v Vipavi v Kulturnem domu le dočakali Miklavžev prihod.

Zbrane mlajše in malce starejše otroke je pozdravil otroški cerkveni pevski zbor. Sledila je dramska uprizoritev igrice z naslovom Kako premagati stisko? Nastopajoči so nas opomnili, da se z molitvijo in dobrimi deli lažje upremo zlu. S tem je žvenket verig potihnil, saj je v spremstvu angelov prišel sveti Miklavž. V zlati knjigi so bili zapisani otroci dobrega srca, ki so si prislužili knjigo z naslovom Ko pride sveti Miklavž v Vipavo ter šibo z bonboni. Šiba po ljudskem izročilu posreduje posebno življenjsko moč in zato jo je sveti Miklavž razdelil prav vsem otrokom.