PRVO SVETO OBHAJILO 2017

28. 5. 2017 je v župnijski cerkvi sv. Štefana v Vipavi 10 deklic in 8 dečkov prejelo zakrament  prvega svetega obhajila. 

Po tem, ko so teden pred tem pri  sveti spovedi prvič očistili svoja srca, so pri nedeljski maši oblečeni v bela oblačila (haljice) slovesno v sprevodu vkorakali v cerkev. Razporejeni okrog oltarne mize so s prošnjami, darovi, zahvalami in petjem prisrčno sooblikovali bogoslužje ter prejeli prvo sveto obhajilo. 

Po končani sveti maši je sledilo fotografiranje. Zaključili so s tradicionalnim prvoobhajanskim zajtrkom, kjer so se skupaj z g. župnikom Alojzom Furlanom posladkali s praznično torto in prejeli v spomin priložnostno diplomo in molitvenik.

Za prvoobhajance  in njihove družine, pa tudi za celotno župnijo, je bil to poseben in blagoslovljen dan.