SREČANJE ZAKONSKIH JUBILANTOV 2022

“Kjer je resnična ljubezen, tam sam Bog prebiva.”

Zadnjo nedeljo v oktobru, 30. 11. 2022, je bila v Vipavi prav posebna maša, posvečena vsem, ki v letošnjem letu praznujejo okrogle obletnice poroke in tistim, ki smo se poročili v zadnjih petih letih. Prvi so se zahvalili za leta skupnega življenja, za vztrajnost in spoštovanje v dolgem zakonu, drugi pa za pogum ter zraven prosili za Božjo pomoč, da bi znali ostati zvesti v zakonu, se ljubiti in spoštovati vse dni življenja, kot smo si izrekli v zaobljubah.

Župnik, g. Lojze Furlan nas je na začetku maše pozdravil in nagovoril.

Na koncu je sledil blagoslov zakoncev, potem pa še majhna pozornost in skupna fotografija. Prisoten je bil tudi vipavski župan, g. Goran Kodelja, ki skupaj s svojo ženo letos praznuje 30. obletnico zakona.

Vsi zakonci smo hvaležni Bogu za dar svetega zakona, zahvaljujemo pa se tudi vam, g. župnik Lojze, za molitev in duhovno podporo.

Tajda Praček Kovšca